TR EN IL
BİZ SİZİ ARAYALIM
YERİNİZİ AYIRIN
KAMPANYALAR

SAYGIDEĞER MİSAFİRLERİMİZ VE İŞ ORTAKLARIMIZ,

Dünyada ve ülkemizde baş gösteren Covid-19 virüsü ile ilgili olarak misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını önemsiyoruz.

Post-Covid-19 sürecinde de önceliğimiz; otelimizin tüm birimlerinde ciddiyetle aldığımız hijyen önlemleri ve bu alanda eğitimli personelimizle, sizlere tatilinizi güvenle ve her zamanki Elexus konforuyla geçirme ayrıcalığı sunmaya devam etmektir. Halihazırda otelimiz düzenli olarak uluslararası hijyen ve gıda güvenliği denetim firması ISIS (International Safety Inspection Services) uzmanları tarafından denetlenmektedir.

Yapılan denetimler sonucunda Gıda Güvenliği, Su Güvenliği, SPA ve Hamam Güvenliği, Kat Hizmetleri Hijyen Uygulamaları sınıflarında uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarımız ve hijyen prosedürlerimiz mevcuttur. Covid-19 virüsü ile ilgili haberlerin kamuoyuna yansıdığı ilk günden itibaren tüm prosedürlerimiz yenilenmiştir. Tüm gelişmeleri Dünya Sağlık Örgütü , KKTC Sağlık Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı üzerinden yakından takip etmekteyiz.

 

Aşağıda belirtilen yayın, açıklama ve genelgeleri de göz önünde bulundurarak gerekli tüm hijyen ve sanitasyon önlemlerini almış bulunmaktayız.

• Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü için yayınlamış olduğu “Covid–19 Yönetimi için Operasyonel Hususlar” adlı yayını

• KKTC Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları ve güncel önlem uygulamaları

• KITOB “Covid-19 Hijyen ve Önlem Kararları”

• T.C Sağlık Bakanlığı ‘’Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları’’

• T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı “Konaklama Tesislerinde Covid-19 Yönetim Kılavuzu” ve “Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi”

• TÜROFED “Covid-19 Hijyen ve Önlem Kararları”

 

Yukarıda belirtilen kaynaklar referans alınarak Covid-19 virüsüne karşı tedbirlerimizi siz değerli misafirlerimizin kullanımındaki tüm genel ve çocuk alanlarımızda, ayrıca çalışan alanlarımızda titizlikle uyguladık ve sıklıkla uygulamaya devam etmekteyiz.

Ayrıca pandemi süreci başında oluşturduğumuz “Pandemi Kriz Yönetim Birimi” ve tüm yönetim kadromuz ile ulusal ve uluslararası tüm kurum ve kuruluşlarla yakın temasta olup, gündemi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.

Gelişen yeni durumlara göre aldığımız önlemleri; misafirlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını güvence altına almak için geliştirmekte, aksiyon planlarımızı buna göre güncellemekteyiz.

Bu süreçte, otelimizi olduğu kadar kendilerini de yeni şartlara adapte etmek adına olağanüstü bir özveriyle emek veren çalışanlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hayalinizdeki tatili güvenli ve hijyenik bir ortamda yaşamanız için KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın belirlediği  “Covid-19 Sertifikasyon Programı” çerçevesinde hijyen ve sanitasyon tedbirlerine %100 uygun şekilde otelimizi yeniden düzenledik. Otelimizin, değerli misafirlerimizi ağırlamaya hazır olduğunu duyurmanın ve tekrar bir araya gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kıbrıs’ın büyüleci doğasında hayalini kurduğunuz tatili yaşamanız için gereken tüm sağlık önlemlerini aldık. Aldığımız önlemler ile hizmet sunma şeklimiz değişmiş olabilir ama Elexus’ta sizlere hizmet etmekten duyduğumuz memnuniyet ve özlediğiniz güzel tatil hisleri hiç değişmedi.

 

Şimdi sizleri, her anınızı tekrar tüm güzelliği ile yaşamaya ve yaşadığınızı hissetmeye bekliyoruz.

 

Elexus Sağlıklı Tatil Manifestosu

Covid-19 Manifestomuzu İncelemek İçin Tıklayın